9 نکته برای افزایش طول عمر چرخ گوشت

9 نکته برای افزایش طول عمر چرخ گوشت

چرخ گوشت یکی از اصلی ترین لوازم خانگی مورد استفاده در آشپزخانه است که استفاده صحیح از آن موجب افزایش طول عمر و برعکس استفاده نادرست موجب کاهش طول عمر آن خواهد شد، اما شما هم مطمئنا قاتل لوازم خانگیتان نیستید. اما شاید نکاتی که در افزایش طول عمر چرخ گوشت مهم است را نادیده گرفته و به آنها اهمیت ندهید، بنابراین ما در فروشگاه اینترنتی بانه آسان تصمیم گرفته ایم تا نکاتی که برای استفاده از این وسیله کاربردی همه هستند را برای شما عزیزان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

نکاتی مهم برای افزایش طول عمر چرخ گوشت

  • تکه تکه کردن گوشت قبل از وارد کردن آن ها به گلویی چرخ گوشت علاوه بر افزایش سرعت عملکرد دستگاه، موجب وارد شدن فشار کمتر به تیغه های آن شده و دوام چرخ گوشت را افزایش می دهد. تکه های درسته و بزرگ گوشت، نه تنها سرعت کار را بالا نبرده و کاهش می دهد، بلکه موجب پیچیدن آن دور مارپیچ چرخ گوشت شده و در آن گیر می کنند. که در صورتی که سریعا این مشکل را برطرف نکنید ممکن است دستگاه اسیب دیده و خراب شود.
  • هرگز از چرخ گوشت برای خرد کردن سبزیجات و و پیاز استفاده نکنید، این کار، علاوه بر کند شدن تیغه ها، موجب ورود آب سبزیجات به موتور و خراب شدن آن خواهند شد. مگر اینکه چرخ گوشت مورد نظر دارای سری های مخصوص سبزیجات و میوه ها باشد، که در این صورت بدین معنی است که این دستگاه مناسب خرد کردن سبزیجت نیز طراحی شده و با استفاده از تیغه های مخصوصش، مشکلی برای موتور و سایر قسمت ها پیش نخواهد آمد.
  • به منظور دستیابی به نتایج بهتر، نیم ساعت قبل از چرخ کردن گوشت، آن را در یخچال قرار دهید تا سرد شده و حالتی تقریبا یخ زده پیدا کند. این حالت به جذب کمتر چربی گوشت به تیغه های چرخ گوشت کمک کرده و امکان گیر کردن ذرات چربی را کاهش می دهد.
  • پس از چند دقیقه استفاده مداوم از چرخ گوشت، وقفه در کار ایجاد کرده و به دستگاه اجازه استراحت بدهید تا موتور از داغی بیوفتد. چرخ گوشت های خانگی به نسبت مدل های صنعتی موجود در قصابی ها ضعیف تر می باشد پس انتظار کارکرد طولانی مدت از آن نداشته باشید.
  • پس از هر بار استفاده، خوب قطعات قابل شستشوی چرخ گوشت را تمیز کنید و از باقی نماندن ذرات چربی و گوشت در لابلای آن ها مطمئن شوید. گفتنی است می توانید برای انجام این کار از ماشین ظرفشویی نیز استفاده نمایید، زرا قطعات چرخ گوشت فلزی بوده و در ماشین ظرفشویی مشکلی برایشان پیش نخواهد آمد. اما مراقب طرز قرار دادن قطعات باشید تا به ظروف دیگر آسیب وارد نیاورند.
  • همانطور که اشاره کردیم تیز کردن هر چند وقت یک بار تیغه های چرخ گوشت به حفظ قدرت و عملکرد بالای دستگاه کمک بسزایی می کند. سعی کنید این عمل را هر سه ماه یک بار انجام دهید. البته بهتر است خود اقدام به این کار نکرده و آن را به دست افراد مجرب و ماهر بسپارید.
  • در ابتدای کار با چرخ گوشت ابتدا گوشت را درون گلویی قرار دهید و سپس دستگاه را روشن کنید. روشن نمودن دستگاه در حالی که هیچ موادی در آن وجود ندارد، سبب بالا رفتن یک دفعه ای دور موتور و در نتیجه استهلاک قطعات در دراز مدت خواهد شد.
  • در هنگام خرید به طول سیم کابل توجه داشته باشید تا برای قرارگیری روی کانتر و با کابینت آشپزخانه تان مناسب باشد، کوتاه بودن سیم اتصال به برق دستگاه ممکن است موجب کشیده شدن آن و در نتیجه آسیب دیسدن و پاره شدن سیم در دراز مدت گردد.
  • همواره چرخ گوشت را در فضای امن و دور از دسترس کودکانتان قرار دهید تا از حوادث جبران ناپذیر جلوگیری شود.

نتیجه گیری

رعایت نکات ذکر شده در بالا، مطمئنا به افزایش طول عمر چرخ گوشت محبوبتان کمک خواهد کرد. در ضمن در نظر داشته باشید، که کیفیت خود محصول نیز در طول عمر آن تاصیر گذار است، که برای اسعلام بهترین چرخ گوشت ها می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه بانه اسان در تماس باشید.

نظرات کاربران ( 0 )

شما اولین نفر باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید.